01/05/2021

Antická Štvanice 2021 bude! Spouštíme předprodej lístků

Tygr v tísni a Geisslers Hofcomoedianten v září 2021 uvedou šestý ročník série divadelních plenérových událostí Antická Štvanice, která se každoročně koná na začátku sezóny v exteriéru Divadla VILA Štvanice.
ŘÍMSKÁ LUKRÉCIE | nomádská operní travestie
Poslední dny římského království jsou ve znamení bojů, intrik a malicherností. Kolik lidí znáš, tolik tváří máš, muži jsou ženy, ženy jsou muži a všechno může být naopak, ale ze lži pravdu neuděláš. O vládcích, kteří se bojí válčit, bohaté mládeži, která odmítá nést odpovědnost za svoje činy, manželkách zlatokopkách a kariéristkách, veřejných činitelích, jejichž mediální obraz mnohonásobně nadnáší skutečné vlastnosti, hodnoty a konání, o lidech, kteří je sledují a následují, a obětech doby.
Nově-barokní site-specific opera současného hudebního skladatele Tomáše Hanzlíka (Ensemble Damian) na základě úpravy dochovaného barokního libreta Heinricha Rademina k parodické opeře na antický námět z roku 1731 s využitím živého komorního orchestru, chlapeckého pěveckého sboru Bruncvík a herců-zpěváků souboru Geisslers Hofcomoedianten.
Režie: Petr Hašek
Hudba a kostýmy: Tomáš Hanzlík
Překlad libreta: Kateřina Bohadlová
Úprava a dramaturgie: Helena Koblischková
Scéna: Ján Tereba
Choreografie a asistent režie: Kamila Mottlová
Hrají: Alena Hladká, Eva Burešová, Lucie Valenová, Kristýna Dámová, Petr Šmíd, Vojtěch Franců, chlapecký pěvecký sbor Bruncvík (sbormistryně Lenka Pištěcká) a orchestr pod vedením Tomáše Hanzlíka
veřejná generálka: 2. 9. 2021 ostrov Štvanice
premiéra: 3. 9. 2021 ostrov Štvanice (v rámci festivalu Antická Štvanice 2021)
předpremiéra koncertního provedení: 25. 8. 2021 Kuks (v rámci festivalu THEATRUM Kuks 2021)