11/01/2022

Hrajeme blokově/seriálově – Co to znamená?

V aktuální sezóně přechází Tygr v tísni na tzv. blokové nebo seriálové hraní. Znamená to, že se inscenace do programu nasazuje v bloku – sérii představení krátce po sobě, a pak je zderniérována a dál se nehraje.

 

Pro diváka to přináší řadu výhod: jeho divadelní zážitek je jedinečný a neopakovatelný, snadno si naplánuje termín návštěvy a nemusí čekat do dalšího měsíce, když v jeden konkrétní den nemůže, a inscenace díky častému hraní nabývá na stále vyšší kvalitě.

 

Mnohým nerozhodným divákům, kteří by běžně návštěvu odkládali, to také usnadní rozhodování – protože žádné “příště”, už zkrátka nebude.

 

Pro divadlo to znamená mimo jiné jednodušší plánování – jak pro provoz, tak pro herce. Šetří se také práce a náklady na stavění a bourání scény.

 

Vidíte-li tedy v programu, že inscenaci hrajeme blokově, nenechte si ji ujít, protože máte jedinečnou příležitost. Po měsíci až dvou intenzivního uvádění bude z repertoáru stažena. Postupem času budeme hrát blokově všechny inscenace, aktuálně se to týká Juráčkova Deníku: 1974-1989.