05/01/2022

Nové Juráčkovy deníky hrajeme blokově jen v lednu a únoru 2022

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost zhlédnout inscenaci Juráček: Deník 1974-1989 v režii Ivo Kristiána Kubáka a dramaturgii Marie Novákové.

 

Inscenaci nově uvádíme v blokovém režimu, je ji tedy možné zhlédnout pouze v lednu a únoru 2022. Pak bude inscenace z repertoáru stažena. 

 

V lednu hrajeme: 7., 20. a 26. 1. vždy ve 20:00

V únoru hrajeme: 1., 6., 7., 10., 11., 20., 22. 2. vždy ve 20:00


Divadelní adaptace čerstvě vydaných deníků Pavla Juráčka, režiséra a scénáristy české filmové Nové vlny, mapuje jeho rozháraný život po zákazu tvorby a vyhazovu z barrandovských studií až k samotnému konci. Navazuje na úspěšnou tygří inscenaci prvních Juráčkových deníků, uvedenou v roce 2012.

Světoznámý filmový scénárista a režisér, génius, bonviván a playboy, kterému žádná neodolá, živoří na chatě a společnost mu dělá jen pivo, rum, pes a jeho drahocenný deník. Po příjezdu tanků dusí jeho talent, fantazii a vůli k životu cenzura, zákazy a vlastní lenost. Dlouhé, prázdné dny uprostřed lesů jsou plné sebezpytu, alkoholových a drogových excesů, dámských návštěv a marných pokusů o tvorbu a neodvratně spějí k tragickému konci.

Čtyři herci nabízejí čtyři pohledy na osud člověka, který zaplál a shořel na vrcholu sil.

Hrají: Jiří Böhm, Tomáš Havlínek, Petr Šmíd, Marie Švestková.

 

Lístky jsou v předprodeji v síti Goout,