• Lidé
  • Partneři
  • Lidé
  • Partneři
  • Nezávislý divadelní soubor, který vznikl na pražské DAMU na jaře 2010. Zaměřuje se na autorské divadlo, adaptaci nedramatických látek a divadlo v netradičních prostorech.Vůdčími osobnostmi Tygra v tísni jsou režisér Ivo Kristián Kubák a dramaturgyně a autorka Marie Nováková.

    Mezi nejvýraznější inscenace v nedivadelních prostorech patří interaktivní událost GOLEM Štvanice, kterou začala dlouhá cesta k nynějšímu otevření stálé scény Tygra v tísni ve VILE Štvanice. V červnu 2014 dále vznikla inscenace SOUDNÝ DEN, která byla uvedena v koprodukci s divadlem Letí na Nákladovém nádraží Žižkov s využitím přirozené scénografie industriálního prostoru. Tamtéž byla uváděna také site – specific koláž krátkých her současných autorů HRA O NÁDRAŽÍ. Druhou dramaturgickou linií souboru jsou inscenace vycházející z prozaické, biografické a autobiografické literatury 20. století. Do této linie patří inscenace Deníků filmového scénáristy a režiséra Pavla Juráčka DENÍK 1959-1974. Montáž ze života a díla grafika Vladimíra Boudníka EXPLOSIS, či adaptace evropského bestselleru 1913

    Tygr v tísni je držitelem CENY JOSEFA BALVÍNA za divadelní událost GOLEM Štvanice & CENY EVALDA SCHORMA za adaptaci románu 1913.