18/08/2020

RADIO TYGR

RADIO TYGR: podcasty divadelního souboru Tygr v tísni 

 

1. díl Na Ex Plosionalismus! šílenství nebo vítězství Vladimíra Boudníka

Montáž ze života a díla významného grafika, tvůrce směru zvaného explosionalismus, dělníka, vizionáře, učitele, experimentátora balancujícího na hraně života a smrti, normality a šílenství, stability a pádu.

 

2. díl Chrám hokeje

 

1:3 V první třetině si připomeneme vznik stadionu na Štvanici a také praotce živého komentování sportu v Československu. Jakub Skála a Vojtěch Havelka mapují cestu od Josefa Laufera k současné podobě živého komentování ve světě i u nás.

 

2:3 Druhá třetina je věnována trenérům československé hokejové reprezentace, kteří stanuli na památném štvanickém stadionu. Jak se trénovalo v době, kdy hokej v Československu byl ještě v plenkách. Od prvních taktik k současným úskalím trénování reprezentace Vás zvou Jakub Skála, Vojtěch Havelka a Petr Šmíd.

 

 

3:3 O tom, proč a jak jsme ztratili skutečný chrám Československého hokeje, první umělé ledové kluziště a co z něj zbylo. Kdo byli hlavní aktéři v podivné kauze zboření zimního stadionu na Štvanici a co s tímto posvátným místem pro československý sport zamýšlí radnice Prahy učinit v budoucích letech? Kam měla současná Štvanice směřovat a kde se právě nachází?