• Pětkrát kolem světa
 • Pětkrát kolem světa
 • PRÁVĚ HRAJEME

  Nováková, Burianová:

  Pětkrát kolem světa

  Dobrodružný příběh cestovatelky Barbory M. Eliášové

  Rodinná plenérová inscenace inspirovaná dobrodružstvími cestovatelky Barbory Markéty Eliášové, která se roku 1912 vydala na svou první cestu kolem světa. Putovala vlakem přes celé Rusko do Vladivostoku. Odtud se plavila tři týdny parníkem až do Japonska, kde pracovala jako vychovatelka dětí anglického profesora a vyučovala na poštovní škole. Naučila se japonsky, jedla hůlkami, nosila kimono a stala se první evropskou absolventkou kurzu ikebany.

  Z Japonska putovala lodí do Ameriky, přes Chicago a New York se vrátila lodí do Prahy. Na cestu kolem světa se vypravila pak ještě čtyřikrát. Pokaždé zvolila jinou trasu. Poznala bohorovnost holandských kolonizátorů na Jávě, vitalitu a podezřelou bezstarostnost Australanů a o tom všem si psala deníky, články, cestopisy a romány.

   

  Tygr v tísni připravuje cestopisnou loutkovou inscenaci o dívce, která vyrůstala bez rodičů, ale dokázala samotu přetavit v samostatnost a splnit si sny v dobách, kdy ženy neměly ještě ani volební právo.

   

  Pusťte si trailer!

   

  Režie: Zuzana Burianová
  Dramaturgie: Marie Nováková
  Hudba: Marek Doubrava
  Výprava: Tereza Havlová
  Hrají: Bety Nováková, Jiří Kniha, Karolína Novotná
  Premiéra 1. června 2023

   

  Přečtěte si víc o životě Barbory Markéty Eliášové.

   

  Dětský den: 1. 6. od 17-19 hodin bude na Štvanici pro malé diváky připraven doprovodný program – vyzkoušejí si zápas sumo, stanou se námořníky, složí si origami a vyrobí krajinu v misce. Dospělé potěší ochutnávka zeleného čaje a otevřená kavárna.