09/09/2022

Ukončení projektu Antická Štvanice 2022: LYSISTRATA 2.0

S lítostí vám oznamujeme, že projekt Antická Štvanice 2022: LYSISTRATA 2.0 v režii a koncepci Tomáše Procházky dne 8. září 2022 z vážných organizačních důvodů skončil a všechny reprízy jsou zrušeny. Zaplacené vstupné diváci dostanou zpět prostřednictvím sítě GoOut.

 

Sedmý ročník festivalu Antická Štvanice byl letos vyhlášen jako rezidenční výzva, kterou na základě veřejné soutěže vyhrál tým pod vedením Tomáše Procházky. V rezidenční výzvě jsme se zavázali k finanční participaci, která pokryje částečně náklady provozní a na výrobu. Součástí uzavřené dohody s Tomášem Procházkou byl jeho příslib, že díky fundraisingu získá dostatek finančních prostředků na realizaci své umělecké koncepce. V průběhu celého projektu Tomáš Procházka nás i svůj tým opakovaně ubezpečoval, že finance skutečně získal, jak se však ukázalo v posledních dnech, nebyla to pravda. Slíbenými financemi nedisponuje, nikdy nedisponoval, a tato situace mu navíc byla už delší dobu známa.

 

Po tomto zjištění se ostatní členové týmu rozhodli, že chtějí projekt okamžitě ukončit a opustit. Tygr v tísni toto rozhodnutí respektuje. Z naší strany bude dohoda dodržena a i přes předčasné ukončení projektu slíbenou finanční participaci vyplatíme, a to přímo týmu, aby se jim vrátily jejich vložené finanční prostředky.

 

Situace se nás hluboce dotýká, vyjadřujeme podporu všem členům týmu, zůstáváme s nimi v kontaktu a podporujeme je v hledání řešení, které by projekt umožnilo dofinancovat zpětně.

Všem divákům, kteří měli zakoupené lístky, se omlouváme. Příští ročník Antické Štvanice se umělecky i organizačně plně vrací pod kontrolu Tygra v tísni a věříme, že nám zachováte věrnost. Děkujeme za pochopení.

 

EDIT: Doplňujeme vyjádření Tomáše Procházky:


„Velice si vážím všech mých kolegů z Tygra v tísni i mého kreativního týmu. Bohužel z mé strany došlo k fatálnímu pochybení, čímž se celý projekt ohrozil a následně potopil. Organizátorům i mému týmu se omlouvám.

Myšlence projektu jsem věřil, stejně jako jsem věřil do poslední chvíle, že se nám podaří získat finanční prostředky na jeho dokončení. Bohužel to byla naivní, neprofesionální a začátečnická chyba. Faktem zůstává, že nebylo mým záměrem vědomě projekt potopit ani nikomu ublížit.

Nastává čas sebereflexe a práce na tom, aby se napáchaná škoda co nejdříve napravila.”